

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Inlet Pressure | 200 PSI |
| Port Size | 1/4 inch |
| Brand | SAMPHIRE |
| Media | Gas |
| Model Name/Number | SEE-IPR300 |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Manual |
| Color | SILVER WHITE |
| Design Pressure | 40 BAR |
| Diaphragm | SS 316 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Port Size | 1/4 inch |
| Brand | SAMPHIRE |
| Usage/Application | GAS |
| Model Name/Number | SEE-IAPR101 |
| Material | SS316 |
| Working Pressure | 10 BAR |
| Maximum Inlet Pressure | 40 BAR |
| Adjustable Knob With Nut | YES |
| Mounting | WALL |
| Operating Pressure | 10 BAR |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Gas | Nitrogen |
| Type | Industrial Oxygen Regulator |
| Material | Stainless Steel |
| Regulator Type | High Pressure Regulator |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silvery White |
| Rated Flow | 0.6 |
| Automation Grade | Manual |
| With Tube | No |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Gas Type | Nitrogen |
| Type | Industrial Oxygen Regulator |
| Regulator Type | High Pressure Regulator |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silvery White |
| Rated Flow | 0.6 |
| Automation Grade | Manual |
| With Tube | No |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Port Size | 1/4 inch |
| Brand | SAMPHIRE |
| Air Pressure | 100 psi |
| Air Consumption | 20 CFM |
| Usage/Application | GAS |
| Model Name/Number | SEE-APR300 |
| Warranty | 12 MONTHS |
| Material | SS316 |
| Working Pressure | 10 BAR |
| Maximum Inlet Pressure | 250 BAR |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Port Size | 1/4 inch |
| Brand | SAMPHIRE |
| Usage/Application | GAS |
| Model Name/Number | SEE-HPAR100 |
| Material | SS316 |
| Working Pressure | 16 BAR |
| Operating Pressure | 16 BAR |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Gas Type | Nitrogen |
| Type | Industrial Oxygen Regulator |
| Regulator Type | High Pressure Regulator |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silvery White |
| Rated Flow | 0.6 |
| Automation Grade | Manual |
| With Tube | No |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Industrial Oxygen Regulator |
| Regulator Type | High Pressure Regulator |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silvery White |
| Rated Flow | 0.6 |
| Automation Grade | Manual |
| With Tube | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Gas Type | Nitrogen |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Valve Size | 1/4 inch |
| Outlet Pressure | 10–20 bar |
| Connection Size | 1/4" |
| Pressure | 40 BAR |
| Material | SS316 |
| Finishing | MATT |
| Color | SILVER WHITE |
| Flow | 200 LPM |
| Media | GAS |
| Usage/Application | GAS |